Třeťáci a podnikání trochu jinak

Studenti z OA si procvičili obchodní angličtinu.

Ve středu 10. května 2023 dorazili na obchodní akademii za studenty třetího ročníku zahraniční dobrovolníci z pelhřimovské Hodiny H. Klara a Felix, vysokoškolští studenti z Polska a Španělska, si pro naše studenty připravili workshop vedený v anglickém jazyce na téma „Entrepreneurship for Entrepreneurs and as Competence“, tedy způsobilost k podnikání.

Během workshopu si naši studenti vyzkoušeli týmovou práci v tzv. marshmallow challenge, kdy cílem bylo postavit co nejvyšší věž ze špaget, která musela ještě vydržet tíhu pěnového bonbonu. Zdánlivě jednoduchý úkol se nakonec stal velkou výzvou, kterou zdolala jen jedna skupina studentů.

Ve druhé části workshopu studenti v malých týmech zakládali vlastní živnost a zamýšleli se nad nejrůznějšími aspekty - čím by byl jejich podnik výjimečný, co by pro své podnikání potřebovali, na koho by převážně cílili, jak by se propagovali atd. Nakonec museli své nápady odprezentovat a my se tak seznámili s koncepty na palačinkárnu, osobní ochranku nebo azyl pro opuštěné kočičí kamarády.

Workshop byl pro studenty příjemným zpestřením, procvičili si obchodní angličtinu a díky zajímavým aktivitám nahlédli na podnikání zase z trochu jiné stránky. Děkujeme Klaře a Felixovi a budeme se těšit na další spolupráci s Hodinou H.