Rebečin kufřík

Studentky 3. ročníku OA se zúčastnily mezinárodního projektu Kulturou proti antisemitismu.

Studentky 3. ročníku OA se ve dnech 15.-18. dubna 2023 zúčastnily mezinárodního projektu Kulturou proti antisemitismu, jehož součástí byl také Pochod lidí dobré vůle. Letošní ročník byl věnován 93leté akademické malířce Helze Hoškové Weissové, která prošla Terezínem i Osvětimí a konce války se dožila v koncentračním táboře Mauthausen.
Během společných dní dívky prezentovaly své výtvarné dílo - kufřík Rebeky Kantorové, který vznikl ve spolupráci s klienty Domova pro seniory a dětmi ze Základní školy speciální v Pelhřimově.
Projektu se zúčastnilo téměr dvě stě středoškoláků z České republiky, Slovenska a Německa.