Okresní kolo Olympiády v ČJ

Ve dnech 29. – 30. ledna proběhla na naší škole okresní kola Olympiády v českém jazyce.

V první kategorii (8. - 9. třídy ZŠ a odpovídající stupně víceletých gymnázií) nás zastupovala Klára Horká, studentka kvarty, a Martin Trnka z tercie. Mezi 35 soutěžícími uspěli velice dobře, Klárka obsadila 9. místo a Martin se s několika vrstevníky podělil o 16. – 20. místo.

Ve druhé kategorii (1. – 4. ročníky středních škol a odpovídající stupně víceletých gymnázií) soutěžilo 22 studentů a naši „olympionici“ nedali konkurenci žádnou šanci! Na nejvyšší příčku vystoupala Veronika Kršková (4. A) následována v těsném závěsu Radimem Šebestou (8. P), 3. v pořadí skončil Radim Švec (3. B). Nepopulární bramborovou medaili si odnesla Anička Hostičková (4. A) a krásné 7. místo obsadil Jiří Poduška (6. P).

K obrovskému úspěchu našim řešitelům gratulujeme a postupujícím držíme palce v regionálním kole.