Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro střední školy

Soutěž se již tradičně konala na Obchodní akademii Pelhřimov dne 6. 2. 2024.

Okresní kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce pro střední školy, kategorie G, SOŠ a SŠ+ se již tradičně konalo na Obchodní akademii Pelhřimov dne 6. 2. 2024. Soutěže se zúčastnili studenti ze všech středních škol v celém okrese, kteří se umístili na prvním, eventuálně druhém místě v jednotlivých školních kolech. Soutěž se skládala z poslechové části, která se dále členila na tři subtesty, dále z konverzace na základě vylosované problémové situace a z formulace dojmů z obrázku, který si soutěžící rovněž losovali.

Celková úroveň soutěžících byla poněkud vyšší než v loňském roce, studenti projevili relativně velmi dobrou schopnost reagovat bezprostředně na vylosovanou situaci a bez přípravy vyjádřit vlastní názory a pocity v cizím jazyce. Též poslech s porozuměním vykázal mnohem lepší výsledky než v loňském roce - soutěžící dosahovali až 100 % úspěšnosti.

Věříme, že zkušenosti získané v soutěži zúročí všichni její účastníci v příštích soutěžích a samozřejmě i v nadcházejících letech studia.

Nejlepší účastníci soutěže

Kategorie G

1.Simona SlaninováGymnázium Humpolec
2.Helena BrožkováGymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov
3.Silvie NováčkováGymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov

Kategorie SOŠ

1.Carol NovotnýchSŠICR SČMSD Humpolec
2.Vít ŠidlákSŠICR SČMSD Humpolec
3.Dominik LettrichSPŠ SOU Pelhřimov

Studentka naší školy Laura Hönigová skončila na 4. místě.

Oba vítězové okresního kola postupují do regionálního kola, které se bude konat koncem března 2024 v Jihlavě.

PhDr. Zdenka Machačová
GY a OA Pelhřimov