Okresní kolo dějepisné olympiády

Ve čtvrtek 18. ledna se v aule pelhřimovského gymnázia konalo okresní kolo Dějepisné olympiády.

Tato soutěž je už několik let určena jak žákům základních škol, tak i studentům škol středních. Soutěží se tedy ve dvou kategoriích. Přesto, že bylo téma soutěže zaměřeno na dějiny raného a vrcholného středověku, přilákalo do naší auly velký počet soutěžících.

V první kategorii poměřilo své znalosti 29 žáků základních škol a víceletých gymnázií z celého okresu. V druhé kategorii soutěžilo 12 studentů. Velký úspěch slavili naši středoškoláci. První místo obsadil Radim Švec, student 3.B, a třetí místo Jan Brož, student 3.A. Mezi úspěšné řešitele určitě patří i Daniel Švec, student 3.B, který obsadil páté místo. Matěj Brůna ze sekundy sbíral v této soutěži své první zkušenosti a věříme, že pro něj i do budoucna zůstane historie zajímavým oborem.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci školy a studentům, kteří postupují do krajského kola, přejeme mnoho úspěchů.