Erasmus+ „Gaining Experience in Europe“

Zástupkyně ředitele školy absolvovala v rámci programu Erasmus+ stínování na Obchodní akademii Dolný Kubín.

V rámci profesního rozvoje jsem měla možnost se ve dnech 7. až 11.10.2024 zúčastnit stínování na Obchodní akademii Dolný Kubín na Slovensku.

Seznámila jsem se tak s principy duálního vzdělávání.Tento model spojuje teoretické vzdělávání s praxí přímo ve firmách, což studentům umožňuje získat cenné zkušenosti a dovednosti přímo v praxi. Navštívila jsem Městský úřad Dolný Kubín, který je právě jedním ze zaměstnavatelů duálního vzdělávání pro žáky tamní obchodní akademie.

Měla jsem možnost pozorovat a diskutovat s učiteli a žáky OA Dolný Kubín o využití digitálních prostředků ve výuce odborných ekonomických předmětů, což je jedním z klíčových trendů v moderním vzdělávání. Slovenská škola klade velký důraz na inovativní přístupy ve výuce a zapojení technologií do každodenní praxe studentů.

Navázala jsem nové kontakty.Vznikl tak prostor pro mezinárodní spolupráci mezi fiktivními firmami OA Pelhřimov a OA Dolný Kubín. Díky této stáži vznikl také nový eTwinningový projekt „Erasmus – nás spojuje“, kde budou žáci z obou škol, kteří se zúčastní odborných praxí v zahraničí, sdílet svoje znalosti a zkušenosti ze zahraničních stáží a posilovat své digitální kompetence. Zájem o eTwinningové projekty vznikl i mezi učiteli německého jazyka, takže dalším komunikačním jazykem bude i němčina.

Program Erasmus+ tak přispěl k rozvoji mezinárodní spolupráce a otevřel další možnosti pro vzdělávací aktivity a projekty mezi oběma školami.

Ing. Pavla Marešová
zástupkyně ředitele