Čtvrťáci z obchodky poznávali Prahu v anglickém jazyce

Studenti měli možnost zažít historickou Prahu i z trochu jiné perspektivy.

Studenti maturitního ročníku obchodní akademie a ekonomického lycea vyrazili v úterý 17. října na exkurzi, během níž poznávali krásy našeho hlavního města za doprovodu profesionálních průvodkyň, které si pro ně připravily výklad v anglickém jazyce.

Během první komentované prohlídky jsme si prošli část Královské cesty. Začali jsme u Obecního domu a pokračovali k Prašné bráně, Celetnou ulicí, Staroměstským náměstím, Karlovou ulicí, Křižovnickým náměstím, přes Karlův most a nakonec k Malostranské mostecké věži.

Následovala hodinová vyhlídková plavba po Vltavě, díky které jsme měli možnost zažít historickou Prahu z trochu jiné perspektivy. Zatímco jsme pluli nejen pod Karlovým, ale i Mánesovým, Čechovým nebo Štefánikovým mostem, anglický audio komentář rozléhající se palubou nám zprostředkovával informace o okolí.

Odpoledne jsme si užili druhou komentovanou prohlídku, tentokrát šlo o exteriéry Pražského hradu a jeho okolí. Prošli jsme si Jižní zahrady Pražského hradu a obdivovali baziliku sv. Jiří, Starý královský palác nebo katedrálu sv. Víta, Václava a Vojtěcha, kterou jsme si prohlédli i zevnitř. Ujít jsme si nenechali ani Valdštejnskou zahradu.

Děkujeme průvodkyním paní Miloslavě Nevolové a paní Evě Kupr z organizace Prague City Tourism. Exkurze se mohla uskutečnit díky dotačnímu programu financovanému Evropskou Unií s názvem „Vzdělání je klíč“, který je součástí Operačního programu Jan Amos Komenský (OP JAK).