Celostátní soutěž v účetnictví MÁ DÁTI DAL

Ve Znojmě soutěžilo nejlepších 100 studentů z 52 škol z celé České republiky.

Ve dnech 25. a 26. 1. 2023 se studenti 4. B Matouš Svatek a Kateřina Rutschová zúčastnili 16. ročníku celostátní soutěže MÁ DÁTI DAL ve Znojmě.

Celostátnímu kolu předcházelo semifinálové on-line kolo, kterého se zúčastnilo celkem 294 studentů z celé ČR. Do finálového kola postoupilo celkem 100 nejlepších studentů.

V celostátním kole se pak na pěkném 35. místě umístil Matouš Svanatek a na 45. místě Kateřina Rutschová.

Soutěž byla organizována, stejně jako v minulých ročnících, ve dvou soutěžních dnech. První den se uskutečnila tzv. „certifikovaná část“, kdy studenti účtovali příklady z jednotlivých oblastí a celkem mohli získat 100 bodů. Tato část trvala 4 hodiny. Studenti, kteří získali 60 a více bodů, obdrží osvědčení o úspěšném vykonání certifikační zkoušky z účetnictví. Druhý den soutěže čekal studenty elektronický test, který obsahoval 100 znalostních otázek (celkem mohli získat 50 bodů). Tato část trvala 90 minut.

Oběma soutěžícím děkujeme za vzornou reprezentaci školy a blahopřejeme!